7 wskazówek dotyczących optymalizacji bloga

Optymalizacja bloga i treści na nim zawartych przyczynia się do osiągnięcia lepszej pozycji pośród innych wyników w wyszukiwarce. Warto zadbać o to, aby nasza treść oraz linki były odpowiednio skonstruowane, ponieważ większość osób poszukując informacji na dany temat, zaczyna od wpisania konkretnej frazy w pole wyszukiwarki. 


 

To, jakie wyniki ukażą się naszym oczom w wyszukiwarce pierwszej kolejności nie jest jednak przypadkowe.

Aby ustalić ranking pozycji poszczególnych linków Google stosuje algorytm, dzięki któremu może nadać odpowiednią pozycję w wyszukiwarce.

 

Na jakiej podstawie Google ustala kolejność wyświetlanych linków w wyszukiwarce?

Na pozycję strony w wyszukiwarce pod względem trafności wyszukania składają się dwa podstawowe czynniki:

  • optymalizacja treści na stronie (tzw. SEO – Search Engine Optimalization)
  • popularność strony internetowej

Oba wymienione elementy składają się na naszą widoczność w sieci. Jeśli chcesz sprawić, aby Twój blog pojawiał się na wyższych pozycjach niż dotychczas – konieczna jest realizacja i wdrożenie obu założeń. Google ocenia popularność blogów m.in. na podstawie liczby stron linkujących do naszego bloga. W przypadku optymalizacji możesz zacząć działać już teraz, dzięki czemu Google będzie lepiej indeksować stronę. Na popularność strony musisz sobie niestety zasłużyć w dłuższej perspektywie czasu.

 

W jaki sposób optymalizować treść wpisu na blogu?

Optymalizacja bloga odbywa się za pośrednictwem kilku działań podczas tworzenia treści. Warto o nich pamiętać i tworzyć je od samego początku istnienia strony, dzięki temu nie będziesz musiał do nich wracać w przyszłości.  Oto one:

 

Optymalizacja bloga